E-Bülten ARALIK 2021
Başta doğalgaz fiyatlamalarında yaşanan sorunlar ile seramik sektörünün beklenti ve taleplerini iletmek üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a ziyaret gerçekleştirildi. 30 Kasım 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantıya ÇCSİB ve TSF Başkanı Erdem Çenesiz, TOBB Seramik Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Serkap Başkanı İlter Yurtbay, TSF Genel Sekreteri Mehmet Mercan ve Tarık Özçelik katılım gösterdi.Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile Sektörel Gelişmeler Hakkında Temaslarda Bulunuldu

8 Aralık 2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ve Genel Sekreter Özkan Aydın, sektörel gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmak üzere Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’i ziyaret etmişlerdir.


Seramik Sektöründe Çalışma Hayatında Karşılaşılan Sorunlar Sosyal Güvenlik Kurumu ile Paylaşıldı

Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, 8 Aralık 2021 tarihinde SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Ertüzün’ü ziyaret ederek seramik sektöründe meslek hastalıkları ve ülkemizdeki uygulamaları görüşmüştür.

20 Aralık 2021 tarihinde AB’nin açmış olduğu Türkiye menşeli seramik karo anti-damping soruşturması kapsamında yapılacak olan zarar savunmasında alınacak olan avukatlık ve danışmanlık hizmetinin detaylarını görüşmek ve bir yol haritası belirlemek üzere online bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ve seramik firma temsilcileri katılmıştır.

Ayrıca, 24 Aralık 2021 tarihinde de AB nezdinde başlatılan anti-damping soruşturması sürecini görüşmek üzere Ticaret Bakanlığı yetkilileri ve seramik üreticisi/ihracatçısı firmalarımızla online bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı R. Tuna Turagay ve TİM Başkanı İsmail Gülle’nin teşrifleriyle “Cam Sektör Toplantısı”, 13 Aralık 2021 tarihinde 80 sektör temsilcisinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşmiştir. Toplantının açılış konuşmalarını Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tansu Kumru, Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, TİM Başkanı İsmail Gülle ve Ticaret Bakan Yardımcısı R. Tuna Turagay yapmıştır ve sektörün artan ihracatı ile gelecek projeksiyonlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tansu Kumru açılış konuşmalarının ardından Türkiye’de ve Dünya’da cam sektörünün dış ticaret hacmine ilişkin bilgi veren bir sunum yapmış ve TurkishGlass markası tarafından yürütülen iletişim ve tanıtım faaliyetlerini aktarmıştır.

Daha fazla bilgi için


Cam sektörünün ihracatını artırmak istediği ABD, İngiltere ve İsrail pazarlarında düzcamda mimar, inşaat ve cephe firmalarına yönelik, cam ambalajda gıda ve içecek firmalarına, cam ev eşyasında ise otel ve restoran zincirlerine yönelik olarak başlatılan sosyal medya kampanyasında 4 haftada 1 milyon 675 bin kişiye ulaşılarak Türk cam sektörü ve yenilikçi ürünleri tanıtılmıştır.

5-7 Aralık 2021 tarihlerinde ABD/Miami’de düzenlenen Intercem Uluslararası Konferansı’na Turkish Cement olarak öğle yemeği sponsoru olunmuştur. Bahse konu konferansa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arda Özkır, Yönetim Kurulu Üyeleri Ender Şahin, Erkam Kocakerim ve Denetim Kurulu Üyesi Abdülhamit Akçay tarafından katılım gösterilmiştir.TİM Yönetim Kurulu ve Sektörler Konseyi Toplantısı İstanbul’da Gerçekleşti

22 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen TİM Yönetim Kurulu ve Sektörler Konseyi toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz katılmıştır.

1 Aralık 2021 tarihinde çevrimiçi düzenlenen TİM İklim Komitesi Toplantısı’na Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz tarafından katılım gösterilmiştir. Toplantıda Avrupa Yeşil Mutabakatı öncelikli olmakla üzere, iklim değişikliğine uyum konusunda ihracatçılarımıza yol göstermek adına gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirilmiştir.


 
Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120
Balgat / Çankaya ANKARA
+90 (312) 447 27 40