E-Bülten EYLÜL 2021
Seramik sektörünün en büyük fuarlarından biri olan Cersaie Fuarı 27 Eylül-1 Ekim 2021 tarihlerinde İtalya/Bolonya'da gerçekleşti. 13 Türk seramik firmasının standları ile katılım gösterdiği ve yeni ürünlerini sergilediği Cersaie Fuarı kapsamında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Turkishceramics tarafından şehir içerisinde 150 taksi reklamı ve havaalanında billboard ile dergilere ilanlar verilmiştir.

Daha fazla bilgi için

Cersaie Fuarı kapsamında gerçekleştirilen temaslarda ülkemizin seramik sektöründe artan ihracat potansiyelinin başta İtalya ve İspanya olmak üzere seramik üreticisi AB ülkelerinin dikkatini çekmekte olduğu değerlendirildi. Sektörel iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, SERKAP Başkanı İlter Yurtbay ve beraberindeki heyet tarafından İtalyan Seramik Federasyonu Genel Sekreteri Armando Cafiero ve Başkan Yardımcısı Filippo Manuzzi; İspanyol Seramik Federasyonu Genel Sekreteri Alberto Echavarria ve önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı Jose Luis Lanuza ile İtalyan Seramik Makine ve Ekipmanları Üreticileri Genel Müdür Yardımcısı Gian Paolo Crasta’ya yönelik resmi ziyaretler düzenlenerek toplantılar gerçekleştirilmiştir.


Cersaie Fuarı çerçevesinde sosyal medyada geniş kapsamlı bir reklam kampanyası yürütülmüştür. İtalya, Fransa, Almanya ve İngiltere’deki mimar, inşaat, mühendislik firmalarına yönelik lokasyon bazlı hedeflemelerin yapıldığı kampanyada 27 Eylül-1 Ekim 2021 tarihleri boyunca önce fuara davet ile başlayan daha sonra Türk seramik sektörü hakkında bilgiler veren ve Türk seramik sektörüne ilgi gösterenlere teşekkür ederek sonlanan görseller Facebook, Instagram, Linkedin’de yayınlanmıştır.


Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Bloomberg HT’de canlı yayınlanan Finans Merkezi programına 3 Eylül 2021 tarihinde katılarak seramik sektörünün artış trendi gösteren ihracat rakamları ve seramik üretiminde enerji maliyetleri hakkında bilgi vermiştir.


Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, A-Para TV’de canlı yayınlanan Değişim Zamanı programına 22 Eylül 2021 tarihinde katılarak seramik sektörü ihracat rakamları, ABD ve Avrupa gibi gelişmiş pazarlarda artan payımız ve sektördeki uluslararası gelişmeler hakkında açıklamalarda bulunmuştur.


27 27 Eylül 2021 tarihinde Bloomberg HT’de canlı yayınlanan Fokus programına konuk olan Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, enerji maliyetlerindeki artış ile kurun enflasyona karşı geride kalmasının orta vadede risk oluşturacağına dikkat çekmiştir.

3 Eylül 2021 tarihinde üyelerimizin katılımıyla “Çimento Sektöründe 2022 Yılına Stratejik Bakış Webinarı” düzenlenmiş, Cement Business Advisory yönetici ortağı Terry Pavlopoulos tarafından bir sunum yapılarak, sonrasında üyelerimizin soruları cevaplanmıştır.

28-29 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleşen Intercem Kıbrıs Konferansı kapsamında Birliğimizi temsilen Medcem Global Genel Müdürü Abut Özsezikli tarafından Türk çimento sektörünün mevcut durumu ve gelecek projeksiyonları hakkında bir sunum gerçekleştirilmiştir.


TurkishGlass, cam, kapı ve pencere sektörlerinin yıllık en büyük buluşma noktası olan ve 13-15 Eylül 2021 tarihlerinde Atlanta-ABD’de düzenlenen GlassBuild America 2021 Fuarı’na stand ile katılmıştır. TurkishGlass, fuarda yüksek üretim kapasitesi, geniş ürün yelpazesi, yüksek kalite ve tecrübesini vurguladığı standda ziyaretçiler tarafından büyük beğeni toplamıştır.

Daha fazla bilgi için

Dış cephe sektörünün 30 Eylül 2021 tarihinde Londra’da bir araya geldiği ZAK Birleşik Krallık Cephe Konferansına TurkishGlass olarak katılım sağlanmıştır. Etkinliğe katılan çok sayıda cephe danışmanı ve mimara, Türk cam sektörü hakkında bilgi verilmiş ve tanıtım malzemelerimiz paylaşılmıştır.


GlassBuild Fuarı çerçevesinde ABD pazarındaki hedef kitleye ulaşılması ve bağ kurulması amacıyla geniş çerçeveli bir sosyal medya kampanyası ve paralel olarak sosyal medya reklam çalışması yürütülmüştür. Mimar, inşaat, mühendislik firmalarının ve lokasyon bazlı hedeflemelerin yapıldığı kampanyada 9-15 Eylül 2021 tarihleri boyunca önce fuara davet ile başlayan daha sonra Türk cam sektörü hakkında bilgiler vererek geniş ürün yelpazesi, yüksek üretim kapasitesi gibi öne çıkan özelliklerine vurgu yapan ve Türk cam sektörüne ilgi gösterenlere teşekkür ederek sonlanan görseller Facebook, Instagram, Linkedin’de yayınlanmış, kampanya sonucunda 452.000 kişiye erişim sağlanmıştır.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve TİM Başkanı İsmail Gülle yönetiminde TİM Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı 13 Eylül 2021 İstanbul’da gerçekleştirilmiştir ve toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz katılmıştır.

 
Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120
Balgat / Çankaya ANKARA
+90 (312) 447 27 40